“BİR KİTAP YOLLA” Projesi ile Kitapsız Çocuk Kalmayacak
Read Time:1 Minute, 23 Second

“BİR KİTAP YOLLA” Projesi ile Kitapsız Çocuk Kalmayacak

0 0

Çocuk kitapları basarak yayıncılık sektörüne yeni giriş yapan MEAV Yayıncılık, markalaştırdığı projesi ‘Bir Kitap Yolla’yı hayata geçirdi. Proje kapsamında, yılda 50 bin kitabın dağıtılması hedefleniyor.

www.birkitapyolla.com internet sitesinden satın alınan her iki kitap için ihtiyaç sahibi çocuklara bir kitabın hediye edildiği proje ile ülkemizdeki eğitim eşitsizliğinin etkilerine dair farkındalık ve duyarlılık yaratmanın yanı sıra okumayı seven çocuklara daha fazla kitap ulaştırmak amaçlanıyor.

MEAV Yayıncılık, yepyeni bir sosyal sorumluluk projesi ile kitap okumayı seven ve ihtiyaç sahibi çocuklara binlerce kitap ulaştırmayı hedefliyor. Proje kapsamında, www.birkitapyolla.com internet sitesinden satın alınan her iki kitap için ihtiyaç sahibi çocuklara bir kitap hediye edilecek. Yılda yaklaşık 50 bin kitabın dağıtılması hedeflenen projede, eğitim eşitsizliğine yönelik farkındalık yaratmak hedefleniyor.

birkitapyolla.com
birkitapyolla.com

Her 10 kitaba 1 fidan

Proje sadece kitap dağıtımı ile de sınırlı kalmıyor. İnternet sitesinden alınan her on kitap için Orman Müdürlüğü ile iş birliğine gidilerek, satın alan kişi adına bir fidan dikilmesi sağlanacak. Bu sayede basım için harcanan kâğıtların ağaç olarak doğaya geri dönmesi hedeflenirken, aynı zamanda doğayı koruma bilincine ve sorumluluğuna sahip öğrencilerin yetişmesine de katkıda bulunulacak.

Her yıl ödül almış yabancı kitapların yanı sıra genç yazar ve çizerlere ait 50 kitabın Türkçe’ye kazandırılması hedeflenen proje kapsamında asıl hedef, iyi ve kitapsever büyük bir aile oluşturmak.

Hem bireysel hem de kurumsal olarak daha fazla kitap satın alınarak desteklenebilecek proje için detaylı bilgilere, www.birkitapyolla.com adresinden ulaşılabilir.

MEAV Hakkında

Çocukları mutlu etmeyi amaçlayan ve ihtiyaçları karşısında sorumluluk alan MEAV, kitapları ve içerikleri özenle seçen, tecrübeli ve dinamik bir ekipten oluşmaktadır.
Daha ayrıntılı bilgi için: Banu Akkuş – Proje Sorumlusu
0532 631 36 87- banu@birkitapyolla.com

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
Lütfen Paylaş:

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Previous post Yolpalas Cinayeti – Halide Edip Adıvar – Makale – Çiğdem Ersoy
Next post Çılgın Bal Porsuğu – Nur Tunay – Çocuk Kitabı