Çocuğunuzu Kitap Okuma Seansından Sonra Ödüllendirin!
Read Time:1 Minute, 58 Second

Çocuğunuzu Kitap Okuma Seansından Sonra Ödüllendirin!

0 0

Çocuğunuz kitap okumayı seviyorsa sorun olmayabiliyor ama peki ya sevmiyorsa? Çocuğuna kitap okuma alışkanlığı kazandırmak isteyen aileler yıllardır birbirinden farklı çözümler deniyor. Bu çözümlerden en popüler olanı, zamanında çocukların da bol bol izlediği dizilerde sıklıkla konu olarak işlenen, tüm aile bireylerinin bir araya gelerek belirli gün ve saatlerde kitap okuduğu kitap okuma seansları.

Bir diğer popüler alışkanlık kazandırma tekniği ise bu davranışlarından dolayı onların çeşitli hediyelerde ödüllendirilmesi. Son yıllarda bu ödüller tablet bilgisayarlar gibi teknolojik aletlere kaysa da, onları daha başarılı bireyler yaparak gelecekte sağlıklı düşünebilme kabiliyeti edinmelerine etki edecek ödüller de yok değil. Neden onun kitap okuduktan sonraki ödülü internette çok rahat bulabileceğiniz dikkat geliştirme oyunlarından biri olmasın?

Tam da bu düşünce yapısından hareketle dikkat eksikliği oyunları gibi onların faydasına olabilecek bu tarz ödülleri sizler için derledik. Bu tür eğitici ödüller, dikkat geliştirici oyunlar da dahil, onların gelecekte daha başarılı bireyler olmalarına destek olmaktadır.

  • Satranç

Satranç icat edildiği zamanlardan beri belki de en çok favori olarak gösterilen aktivitelerden biri. Çocuğunuza kitap okumanın ödülü olarak bir satranç takımı alabilirsiniz. Daha sonra nasıl oynanacağını ona gösterir ve satrancı onların hayatlarının bir parçası haline getirebilirsiniz. Satranç, günümüz dünyasında en başarılı fiziksel dikkat geliştirme oyunlarından biri olarak gösteriliyor.

Satranç alanında ilerlediğini ve bu oyunu yeterince sevdiğini düşündüğünüzde onu okulunuzda bulunan satranç kulüplerinden birine katılmasına katkıda bulunabilirsiniz. Ya da şehrinizdeki gençlik spor il müdürlüklerine de başvurabilirsiniz. Kim bilir, belki de kitap okumalarının yanında bir de satranç turnuvaları şampiyonlukları olur?

  • Müzik Aleti

Müzik bir insanın istisnasız en önemli ruhani ihtiyacıdır. Müzik dinlemeyen bir insanın, müzik dinlemeyi sevenlere göre daha depresif olduğuna dair araştırma sonuçlarına denk gelmek mümkün. Hal böyle olunca çocuğunuza küçük yaşlarda doğru müzikle tanıştırmak çok önemli.

Onlara basit bir müzik aleti alıp, müziğe alışmalarını sağlayabilirsiniz. Daha sonra bir müzik kursuna verip en sevdiği enstrümanı çalmasını öğretebilirsiniz.

  • Puzzle

Puzzle da oldukça popüler dikkat oyunlarından biri. Onların parçaları birleştirmelerini sağlamak ve mantıklı bütünler ortaya çıkarmasına destek olmak için kitap okumalarının ödülü olarak oldukça renkli bir puzzle hediye edebilirsiniz.

  • Bulmacalar

Bulmacalar da çocuğunuz için oldukça faydalı aktivitelerden birisi. Sadece ödül için değil normal zamanda da onların kendi yaş gruplarına uygun bulmacalar çözmesini sağlayabilirsiniz. Bu onlara problem çözmeden tutun, diğer önemli motor becerilerini de gerçekleştirmelerine destek olacaktır.

  • Zeka Oyunları

Teknolojinin gelişmesiyle birlikte karşımıza çıkan tablet bilgisayarlar ve cep telefonları bizlere neredeyse sınırsız gelişim fırsatı sunuyor. Çocuğunuza hediye olarak aldığınız bir tablet bilgisayarın içerisine dikkat geliştirme oyunları yükleyerek onların eğlenerek öğrenmelerine destek olabilirsiniz.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
Lütfen Paylaş:

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Previous post Kuşları Uğurlama Sanatı – Serpil TUNCER #YeniKitap
Next post Yeni Kitap | Diablo’nun Günlüğü – Bahar YAKA