Kitaplar Yolda Hareketi Nedir?

kitaplaryolda_web_logoKitaplar Yolda girişimi 2014 yılı Eylül ayında, bir farkındalık projesi olarak başladı. Öncelikli olarak sosyal medyada Facebook, Twitter ve Instagram üzerinde kitap paylaşımlarını sürdürdük. Amacımız takipçilerimizle birlikte haftada bir gün ev dışında herhangi bir ortam kitap okumak ve kitap okumayı özendirmekti. Hareketin yapısı gereği herkesi okuyacağı kitap konusunda özgür bıraktık, herkes istediği kitabı istediği zaman okuyabildi.

Takipçilerimizin bir çoğu hareketi çabucak sahiplendi. Artık her hafta çarşamba günleri yolda, otobüs, minibüs, taksi, uçak, tren, vapur, vapur, bisiklet gibi ulaşım araçlarında (kendi kullandıklarında hareket halinde olmaksızın), parkta, bahçede, iş yerinde, okulda, hastanede, bekleme salonlarında, spor tesislerinde okudukları kitapların görsellerini paylaşmaya, paylaşmamız için bize ulaştırmaya başladılar.

Paylaşımlarda #KitaplarYolda etiketini kullanarak hesaplarımızı takip etmeyenlerin de hareketimizden haberdar olmalarını sağladılar.

2015 yılında bu projenin internet sitesi ayağını yayına geçirebilmek için çalışmalarımız sonuçlandı. Artık hem harekete destek olmak hem de okuduğumuz kitaplar konusunda ciddi eleştiri ve yorumlar yapabilmek için sitemizde makalelere yer vereceğiz. Aramızda farklı mesleklerden sıkı okur ve yazarlar var. Yazarlarımız kendi bilgi ve görgüleri ile okudukları kitapları tarafsız bir şekilde eleştirecekler.

 

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *