Hakkımızda

Kitaplar Yolda Kimdir, Ne İş Yapar?

2014 yılında; insanların ev dışında da kitap okumalarını teşvik etmek adına sosyal medya üzerinde bir “kitap okuma hareketi” başlattık. Bu hareket ile evde, iş yerinde, okulda, sokakta, toplu taşımada, parkta, kumsalda yani aslında her yerde kitap okunabileceğini göstermek üzere kullanıcılarımızdan gelen kitap fotoğraflarını ve kitap hakkındaki yorumlarını paylaştık. Bu hareket zamanla büyüdü, binlerce kullanıcının sosyal medya hesaplarımızı takip etmesini, kitap üzerine yaptıkları tüm paylaşımlarda bizi etiketlemelerini sağladı.

Bugün başta Instagram olmak üzere binlerce insanın takip ettiği, yorumlarını paylaştığı sosyal medya hesaplarımızda hem kitapseverlerden gelen yorumlu kitap görsellerini paylaşıyor hem de blog sayfalarımızda kitap tanıtımları, makaleler, yorumlar ve blog yazılarına yer veriyoruz.

Bu sırada gerek kendi imkanlarımızla gerekse yardımsever kitap dostları sayesinde onlarca farklı okuldaki çocuklara kitaplar gönderdik, kütüphanelerine katkıda bulunduk. Ayrıca yine sosyal medya hesaplarımızda, her yıl 23 Nisan ve 29 Ekim gibi özel tarihlerde yaptığımız çekilişlerle çocuklarımıza, gençlerimize kitaplar hediye ettik. (Ne yazık ki 2020’de başlayan pandemi sürecinde tüm bu etkinliklerimizi durdurmak zorunda kaldığımızı üzülerek bildirmek isteriz. 2022 yılı sonunda yeniden başlaması umuduyla.)

Yazar ve yayıncılarımız da *ücretsiz kitap tanıtımı için kitaplaryolda@gmail.com adresinden bizimle iletişime geçebilirler.

* Ücretsiz kitap tanıtımı için kitabınızın kapak görsellerini, yazarın fotoğrafını ve varsa kısa biyografisini, ayrıca kitabın tanıtım yazısı ya da basın bültenini eposta ile bize ulaştırmanız yeterli olacaktır. Ayrıca yayınevi ve yazarın sosyal medya hesaplarını bildirmeniz paylaşımlar sırasında sizleri de etiketlememizi sağlayacaktır.

 

Kitaplaryolda.com