Yazar Ayşegül Bulut Atalay "Dijital Dünya Üzerine Bir Yüzleşme" diyor "Dijital Bilge" kitabı için. Dijital dünyada maruz kaldığımız ve belki fark etmediğimiz birçok konuda dışarıdan gözlem şansı sunuyor kitapta. Lafı çok da uzatmadan kitabın tanıtım bülteninde yer alan bilgileri sizlerle paylaşmak istiyoruz. 

Yazar Ayşegül Bulut Atalay “Dijital Dünya Üzerine Bir Yüzleşme” diyor “Dijital Bilge” kitabı için. Dijital dünyada maruz kaldığımız ve belki fark etmediğimiz birçok konuda dışarıdan gözlem şansı sunuyor kitapta. Lafı çok da uzatmadan kitabın tanıtım bülteninde yer alan bilgileri sizlerle paylaşmak istiyoruz.

Ayşegül Bulut Atalay, hem kişisel yaşamında hem de kariyer hayatı boyunca kurumsal firmalarda edindiği deneyimle bu çağda çocuklardan yetişkinlere kadar herkesin “maruz” kaldığı dijital dünyanın dışına çıkıp yaşananlara uzaktan ışık tutuyor. Bu farklı bakış açısı, herkesin dijital kimliklerinin ardında unuttuğu veya farkında olmadan görmezden geldiği alt kimlikleri ile yüzleşmesini sağlıyor.

“Dijital Bilge” kitabını okuyan herkes, bilmediği çok şeyi öğrenecek, çoktan bildiğini düşündüğü gerçekleri yeniden değerlendirecek ve bu yeni dijital düzen ile baş etme konusunda “farkındalık” kazanacak. En önemlisi de dijital dünyanın insanları değil, insanların dijital dünyayı doğru ve yerinde kullanabilmesi için dikkat etmesi gereken noktaları öğrenecek. Böylece herkes, şimdiye dek bu dijital düzen ile kurduğu ilişkiyi rakam, imaj ve algoritmaların dışında “duygusal” ve “insani” bir gözle yorumlayarak yeniden düzenleyecek.

Kitabı okurken, tek tek sosyal medya platformlarındaki kendi maceranızı düşünün… Gerçek karakteriniz, olduğunuzu düşündüğünüz kişi ve herkesin olduğunuza inandığı kişi aynı mı? Birbirinden ne kadar farklı? Bu farklılığın altında yatan sebepler neler? Peki bu durum yalnızca bizim ülkemizde mi yaşanıyor yoksa bunlar insanın ve toplumun olduğu dünyanın her yerinde yaşanan gerçekler mi?

Dijital Bilge’yi okuduktan sonra tüm bu soruların cevaplarını öğrenecek hatta bireysel/toplumsal kalıpların dışına çıkıp kendinize yeni sorular sorarak yeni cevaplar vereceksiniz. Belki de karşınızda hiç tanımadığınız birini bulacaksınız. İşte bu kitabın amacı tam da bu; “Dijital Dünya ile Bir Yüzleşme”. Kitabı online mağazalarda bulabilirsiniz.

Kitapla ilgili ayrıntılı bilgi için: https://www.icerikplus.com/dijital-bilge-aysegul-bulut-atalay.html adresini ziyaret edebilirsiniz.


 

Ayşegül Bulut Atalay

1982 yılında Mersin’de doğan Ayşegül Bulut Atalay, lisans eğitimini İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi’nde, yüksek lisans eğitimini de Galatasaray Üniversitesi’nde Finansal Ekonomi alanında tamamladı.

Kariyerine Fox International Channels, Türk Telekom ve Vodafone gibi alanında lider medya ve telekomünikasyon şirketlerinde dijital pazarlama, içerik yönetimi, IPTV platformları ve ürün yönetimi alanlarında devam etti.

10 yıllık profesyonel iş deneyiminin ardından girişimcilik serüvenine atılan Ayşegül Bulut Atalay, dijital pazarlama ve içerik hizmetleri alanına yoğunlaşarak, İçerikPlus Medya ve İletişim Hizmetleri’ni kurdu.

Dijital pazarlama ve sosyal medya üzerine son 3 yılda 2.500 kişiye Google Dijital Atölye Girişimcilik Programı’nda, önde gelen üniversitelerde ve KOSGEB, İHKİB, İMMİB gibi meslek örgütlerinde eğitimler verdi.

İletişim: InstagramLinkedin


Kitap Künyesi

Dijital Bilge
Basım Dili: Türkçe
Boyut: Normal Boy
Cilt Durumu: Ciltli
Sayfa Sayısı: 174
Yayın Tarihi: 2020
Yazar: Ayşegül Bulut Atalay