Bugün size yeni bir kitaptan söz edeceğiz. Bengül Dedeoğlu’nun bu eseri İslam dünyasında yaşayan kadınların yaşadığı zorluklardan söz ediyor. Tanıtım yazısı ise şöyle, “İslam ülkelerinde kadın olmak zordur. Kendini din âlimi gibi gören öyle softalar var ki, kadını horlar, kadını aşağılayan kocalar, kayınvalideler, maçolar, insan kılığına bürünmüş erkekler kadını yalnızca “dişi” olarak görür, onlara mal, bir köle muamelesi yapar. Tarlada, bağda, bahçede çalışan, evde anne eş olarak hizmet eden kadının çalışan insanlar gibi 08:00′ de başlayıp akşam 17:00′ de biten sekiz saatlik bir mesaisi yoktur. Kadın resmen köle gibi kullanılır. İnsan olduğu unutulur.

Kadınların Allah katında ne kadar kutsal birer varlık oldukları hatırlanmaz. Bu yüzdendir ki kadın cinayetleri, kadına şiddet engellenemiyor.
Devlet, kadın haklarını koruyacak yasalar çıkarmış olsa da hâlâ yetersiz. Kadını eşya gibi gören bir toplumda tasalar işe yaramaz. Kadın, hâlâ “gülmenin günah” olduğunu düşünen bir toplumda yaşama mücadelesi veriyor. Böyle düşünen insanlara göre kadına gülmek yasak! Kadın ağlamak, itilmek ve kakılmak için yaratılmış!”

Bengül Dedeoğlu’nun eşsiz kaleminden gelen öykünün 2. baskısı Pergole Yayınları tarafından yayınlanmıştır.
Bir kadın olarak, kadın sorunlarını güzel bir anlatım ile okuyucuya aktaran yazar, Türk toplumunda kadın olmanın zorluklarını gözler önüne sermektedir.

Kendinizden bir şeyleri bulacağınız bu kitabı zevkle okuyacaksınız.

Yazar Bengül Dedeoğlu hakkında derlenen bilgileri aşağıda okuyabilirsiniz.

BENGÜL DEDEOĞLU

bengul_dedeoglu_yazar

Erzurum’da doğan eğitimci yazar, 2016 yılında Uludağ Üniversitesi 4-6 yaş grubu Çocuk Eğitimi Ve Etkinlerini, 1985 yılında Bakırköy Kız Meslek Lisesi Çocuk Gelişimi Ve Eğitimi Bölümünden mezun oldu. Kendini çocuk gelişimi üzerine yetiştirmek isteyen yazar, mesleğiyle ilgili çok sayıda kurs, seminer ve eğitimlere katıldı.

Yazar, dershanelerde eğitim danışmanlığı, Özel Ana Okullarında öğretmenlik, 19 yıl Sümer Holding bünyesindeki anaokulunda öğretmenlik, 2005 yılında Yavuz Oyun Evi’ni kurarak Kurucu Müdürlüğünü yaptıktan sonra 2012 yılında emekliye ayrıldı. Çocukları çok seven yazar, özellikle çocuklar üzerine yazılar yazdı ve onların gelişimiyle ilgili çalışmalara imza attı.

Çeşitli dergi ve TV programlarına katılan yazar, 3–6 yaş arası çocuklar için yazdığı kitaplarıyla tanınıyor. Yazar bilgi ve deneyimlerini HER ŞEY KONUŞUYOR seti ile sizlerle paylaşmak istemiştir.

Dilinin akıcı ve süslü olması nedeniyle büyükler için yayın evlerinden gelen teklifler doğrultusunda KADININ ADI VAR kitabını yazdı.

Edebiyat Ufku, Martı Çocuk, Büyük Çekmece Haber, Genç Kalemler ve Bakırköy gazetesinde köşe yazarlığı yapan yazar 2013 yılı en iyi köşe yazarlığı için plaket almıştır.

2014 Bolatlılar dergisine katkılarından dolayı teşekkür plaketi almayı hak kazanmıştır. Katılmış olduğu yarışmalardan bu güne kadar 4 tane teşekkürü vardır…

Yazarın 13 adet basılı olmak üzere 51 adet E-Kitabı da dünya genelinde İngilizce, İtalyanca İspanyolca, Portekizce, Fransızca, Almanca ve Arapçaya çevrilerek satışa sunulmuştur.

Yazar 2014 yılında Bey kent üniversitesin de Çocuk Gelişimi Günlerinde vermiş olduğu seminerden dolayı plaket almıştır. 2015 yılında ise Yüksekova 1.Çocuk Kitapları Okuma İmza Ve Seminerlere katılımıyla plaket almıştır.

Kadının Adı Var kitabı 2015 yılı en iyi satılan kültür kitapları arasına olup 7.04.2016 yılında kitabın 2.baskısı çıkmıştır.

Yazar Milliyet blog ve Gazete plus’da köşe yazılarına devam etmektedir…

2016 yılının en başarılı ve çalışkan yazarı olarak ödül almıştır…