Günümüz markalar dünyasında lüks markaların ne denli güçlü olduğu aşikâr ve gerçekleştirdikleri pazarlama faaliyetlerinin tüm aşamalarında daha dikkatli ve özenli olmaları gerekiyor. İstanbul Üniversitesi İşletme Lisans, Okan Üniversitesi Satış-Pazarlama Yükseklisans ve İşletme Doktora mezunu Evrim DERİNÖZLÜ “Lüks Marka İletişimi” kitabında bu konuya açıklık getirmektedir.

Günümüz markalar dünyasında lüks markaların ne denli güçlü olduğu aşikâr ve gerçekleştirdikleri pazarlama faaliyetlerinin tüm aşamalarında daha dikkatli ve özenli olmaları gerekiyor. İstanbul Üniversitesi İşletme Lisans, Okan Üniversitesi Satış-Pazarlama Yüksek lisans ve İşletme Doktora mezunu Evrim DERİNÖZLÜ “Lüks Marka İletişimi” kitabında bu konuya açıklık getirmektedir.

Lüks markaların tüketicilerle iletişim sürecinin yönetimi ve kurulan ilişkilerin devamlılığının sağlanması için yapılan faaliyetler “Lüks Marka İletişimi” olarak tanımlanıyor. Lüks markaların amacı tüketicilerle iletişim kurup onlara bir kerelik satış yapmak değil, kurdukları iletişimleri devam ettirmek, korumak ve geliştirmek dolayısıyla satışın müşteri bazında devamlılığını sağlamaktır.

İş hayatında Bankacılık ve Pazarlama tecrübesinin yanında üniversitede akademisyen olarak Pazarlama, Uluslararası Pazarlama, Pazarlama Araştırmaları, Tüketici Davranışları, Müşteri İlişkileri Yönetimi, Üretim Yönetimi, İnsan Kaynakları Yönetimi, Perakende Satış ve Mağaza Yönetimi, Depo ve Stok Yönetimi, Servis İşletmeciliği, Genel Ekonomi, Reklam ve Reklam Kampanyaları, Tedarik Yönetimi derslerine giren ve düzenlediği konferans, panel, söyleşi gibi etkinlikler ile bilgi dağarcığını geliştiren yazar bu kitabıyla tüm birikimlerini bizlere aktarıyor.

Teori ile pratiğin bir araya geldiğinde devleşeceğini düşünen yazar, çalışmalarına Pazarlama, Marka, Reklam ve İletişim alanlarında devam ediyor. “Lüks Marka İletişimi” kitabı Akademisyen Yayınevi tarafından basılmış ve dağıtılmıştır. Tüm dijital platformlardan satın alabilirsiniz.


Dr. Evrim Derinözlü‘nün kendi ağzından kariyerini dinleyelim. “İşletme doktora mezunuyum. Finansbank Pazarlama’da 4 yıl, İstanbul Aydın Üniversitesi’nde 4 yıl çalıştım. Pazarlama, Uluslararası Pazarlama, Müşteri İlişkileri Yönetimi, Perakende Satış ve Mağaza Yönetimi, Reklam, İnsan Kaynakları Yönetimi gibi birçok derse girdim. Online önlisans programı olan Perakende Satış ve Mağaza Yönetimi bölümü ve Mezunlar Derneği başkanıydım. Bunun dışında üniversitenin tüm faaliyetlerinde aktif görev aldım. Düzenlediğim eğitimler, konferanslar, paneller, etkinlikler ve katıldığım TV programları, sunuculuk yaptığım etkinlikler ve sosyal sorumluluk projeleri ile oldukça sosyal bir çalışma hayatına sahiptim. “Lüks Marka İletişimi” kitabının yazarıyım. Şu anda Pazarlama Türkiye, New York Business Excellence, 3Nisan.Com, FirmaKuruyorum.Com’da online yazarlık yapıyorum.”