Sana Yazmadım – Şiir

Selanik göçmeni Antalyalı bir ailenin kızı olan şair, hem Balkan hem de Antalya’ya özgü kültürlerin harmanıyla büyümüştür. Topraklarından koparılan, mübadelenin zorluklarını yaşayan, yoklukla büyüyen insanların kayıpları, acıları, özlemleri, şairin de genlerine işlemiştir.

Memleketlerinden çıkıp başka topraklara gelirken yeni vatanları hüzün olmuştur. Bu nedenle zaman zaman Balkan neşesi şairin hayatına ve şiirlerine yansıyor olsa da, bu hüznü ve acıyı barındıran mısralar sıklıkla dökülmüştür kaleminden…

Her ne kadar hüzne göç edenlerin torunları olsalar da Atatürk’le aynı topraktan gelmek, onlara hep umut vermiş ve belki de O’nun ümitvar gözlerindeki maviliğe tutkularından, Akdeniz’in mavi kıyılarından ayrılamamışlardır hiç.


Nefise Serap Gürül

1977 doğumlu olan şair/yazar Antalyalıdır. Tüm öğrenimlerini Antalya’da tamamlamış, AKÜ İşletme mezunudur. İş hayatının ilk yıllarından itibaren Türkiye’nin pek çok şehrinde görev yapmış olup hala özel bir bankada yöneticilik pozisyonunda çalışmaya devam etmektedir. 3 kızı vardır.


Tür: Şiir
Yayınevi: Luna Yayınları
Yayın Tarihi: 20.10.2020
ISBN: 9786257950855
Baskı Sayısı: 1. Baskı
Dil: TÜRKÇE
Sayfa Sayısı: 136
Cilt Tipi: Karton Kapak
Kağıt Cinsi: Kitap Kağıdı
Boyut: 13.5 x 19.5 cm