Bugün sizlere Şubat 2020 tarihinde okurlarıyla buluşan bir kitaptan söz edeceğiz. Yazar Evrim Duyal’ın, Kerasus Kitap etiketiyle edebiyat dünyasına kazandırdığı kitabın türü “Roman” olarak adlandırılıyor.

Daha ilk sayfalarından itibaren güçlü bir kalemin elinden çıktığı anlaşılan ve okuyanların da yorumuyla “Sanatı tutkuyla anlatan” bu romanın kapak yazılarıyla sizi baş başa bırakıyoruz.


Çünkü insanlığa, nasıl mutlu olunması gerektiği öğretilmemişti…

Bir sabah uyanacaksın!

Aynaya bakacak ve sahip olduklarının seni mutlu etmeye yetmediğini fark edeceksin! Yeni arayışlara gireceksin. İşte o gün sen, Hedonik Adaptasyon tuzağına düşen o sıradan insanlardan olacaksın!

SON SİYAH, hayata değil kendine ait seçimlerle yaşayanlara ve bu seçimlerinin sorumluluklarını alabilenlere ithaf edildi.

Hazırsan başla!

Hayata ait seçimlerle kendine ait olanlar arasında bocalayan Tamer‘i tanıyacaksın bu romanda. Para gibi bir gücü yönetirken eriştiği olağanüstü başarıyı, kendi varoluş sarsıntılarını yönetirken de gösterebilecek mi, göreceksin.

Affetmeyi başarabilmek için yaşayan Yelda, geçmişini öldürmeye çalışırken, kendi çıkmazlarınla yüzleştirecek seni. Sen de onun gibi, ruhsal evrimini tıkandığı noktada çözecek, önü açılan berrak bir akışı, geçmişine, şimdine ve geleceğine yazgılayacaksın.

Birine gerçekten güvenmenin bedelini ödeyecek kadar cesur musun,  Sez‘i tanırken öğreneceksin.

Mükemmeli arayan bir finans dâhisinin sanat dolu duygusal dünyasına, Korhan’ın sıra dışı hayatının ihtişamlı kapısından gireceksin.

Ve bu romanı okumayı bitirdiğinde kendine dönüp soracaksın;

KAZANDIĞIM ZAFERLER Mİ BÜYÜK, ÖDEDİĞİM BEDELLER Mİ?


“İnsanın, hayatta kendi seçimleriyle ilerlemeye niyeti olmalıydı önce. Ancak bu şekilde yaşamış olmaktan bahsedebilir aldığı nefesle gurur duyabilirdi.” diyen yazarın kitabı Son Siyah’ta bir son sözü vardı, işte o son söz:

SON SÖZ

Herkesin bir siyahı vardır. Bir çaresizliği… Bir çıkmazı…

Büyük kaybedişler, zamanın bile iyileştiremeyeceği hatalar, pişmanlıklar, sarsıntılar, siyahlarla verilen mücadeleler ve bu mücadelelerin her birinden yenik çıkan ruhlar, zaman devindikçe var olmaya devam edecek.

Korkutucu görünen bu gerçeğe, sadece dünya üzerindeki varlığının bir değeri olduğuna inanmış insan göğüs gerebilecek ve siyahlarına rağmen aydınlanmayı, bu inancın ışığıyla gerçekleştirecek.

Hayata değil kendine ait seçimlerle yaşayan ve bu seçimlerin sorumluluğunu alabilen herkes, karanlığını yırtacak ve gerçekten yaşamaya başlayacak.

Siyahların karartmaya yetmeyeceği aydınlıklara…


Yayın Tarihi: 20.02.2020
ISBN: 9786057914439
Dil: TÜRKÇE
Sayfa Sayısı: 531
Cilt Tipi: Karton Kapak
Kağıt Cinsi: Kitap Kağıdı
Boyut:13.5 x 19.5 cm

Seçkin kitap mağazaları ve online alışveriş sitelerinden satın alabilirsiniz.

 

 


Yazar Evrim DUYAL

Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümü ve İstanbul Üniversitesi Sosyoloji Bölümü’nde lisans eğitimlerini almıştır. Uzun yıllar uluslararası şirketlerde iletişim danışmanlığı yapmış, halkla ilişkiler alanında çalışmış ve çeşitli haber sitelerinde köşe yazarlığı yapmıştır. Dünyanın farklı ülkelerine gerçekleştirdiği seyahatlerini anlattığı bir seyahat bloğu sahibidir. Lisanslı açık deniz dalgıcıdır. Sosyoloji ve felsefe alanında literatür araştırması yapmak ve hayatı bu iki bilimin ışığında anlamlandırmak çabasındadır. Aslen İzmirli olup İstanbul’da ikamet etmektedir.

Evrim Duyal

Instagram, Twitter