“Dünyada bize bahşedilen en değerli hediye, hiç kuşkusuz ki yaşamdır. Yaşama sanatında ustalık kazanmak; kendini tanımak, potansiyelini bilmek ve kendini devamlı geliştirmekle mümkündür. İnsan kendini iyi tanımadan, yaşamın da yabancısıdır.”

Yaşam Yolunda Yolculuk Rehberi: ‘Yaşamı Kullanma Kılavuzu’

Yaşam sanatına ve iyi bir yaşama dair değerli bilgilerin ve tekniklerin yer aldığı, bilgelerin yaşam deneyimlerinin, başarı hikâyelerinin kaleme alındığı “Yaşamı Kullanma Kılavuzu”, Figen KARAASLAN’ın ilk kitabıdır.

Yazar, gezgin, kişisel gelişim, pazarlama ve marka uzmanı Figen Karaaslan’ın ‘Yaşam Yolunda’ yolculuk ederken yaşadıkları, deneyimledikleri, gördükleri ve okuduklarıyla ortaya çıkan, 2014 yılında basılan Yaşamı Kullanma Kılavuzu kitabı; yaşamı mutlu, bilgece ve ustaca bir farkındalıkla yaşamanın püf noktalarını içeriyor.

Daha iyi ve mutlu bir yaşama dair kılavuzluk eden kitap; yaşama motive etmesi ve kişiye farkındalık kazandırması yönüyle, okuyucuları tarafından bir rehber ve doğal antidepresan olarak nitelendiriliyor.

ARKA KAPAKTAN

Çırılçıplak ve sıfırdan doğuyoruz hayata. Ne yazık ki, bir kullanma kılavuzuyla gelmiyoruz yaşama. Oysa ne güzel olurdu bir kullanma kılavuzuyla hayata gelebilseydik. Tek bir hakkımızın olduğu, tekrarın olmadığı bu yaşamda daha iyi, daha mutlu ve daha bilgece yaşamak için yaşama dair birçok şeyin yer aldığı bir yaşam kitabı olsaydı elimizde.

‘Yaşam Yolu’nda yolculuk ederken yaşadıklarım, deneyimlediklerim, gördüklerim ve okuduklarımla ortaya çıkan Yaşamı Kullanma Kılavuzu kitabı yaşamı mutlu, bilgece ve ustaca bir farkındalıkla yaşamanın püf noktalarını içeriyor.

Yaşamı Kullanma Kılavuzu’nun içinde hayata ve hayatı yaşama sanatına dair önemli bilgileri, bilgelerin yaşam deneyimlerini, bilgelik ve başarı hikâyelerini bulacaksınız. Ümit ediyorum ki bu kitap, sizin için bir başucu kitabı ve bir yaşam kılavuzu olacak.

“Çok okuyan mı bilir yoksa çok gezen mi” sorusunun cevabına, hem çok okuyan hem de çok gezen bir gezgin yazar olarak; yaşam yolundaki yolculuk deneyimlerimi bu kitapta, sizlerle samimi bir şekilde paylaşmaya çalıştım.

“Dünyada bize bahşedilen en değerli hediye, hiç kuşkusuz ki yaşamdır. Yaşama sanatında ustalık kazanmak; kendini tanımak, potansiyelini bilmek ve kendini devamlı geliştirmekle mümkündür. İnsan kendini iyi tanımadan, yaşamın da yabancısıdır.”

Figen Karaaslan


KİTABIN İÇİNDEKİLER

1) Yaşamı Kullanma Kılavuzu
2) Bilgi ve Bilgelik Kılavuzu
3) Egoyu Tanıma ve Yönetme Kılavuzu
4) Kurban Rolünü Oynayanlar İçin Kılavuzluk
5) Korkulardan Sevgiye Yükseliş Kılavuzluğu
6) Aşk Kılavuzu
7) Enerjinizi Yüksek Tutma Kılavuzu
8) Kelimeleri Kullanma Kılavuzu
9) Yaşam Yolunda Yolculuk Kılavuzu
10) Değişim Kılavuzu
11) Başarı Kılavuzu
12) Zararlı Düşünce Kalıplarından Kurtulma Kılavuzu
13) Evrensel ve Ruhsal Yasalar Kılavuzu
14) Stresi Tanıma ve Yönetme Kılavuzu
15) İlişkiler Kılavuzu

Goa Yayınları’ndan çıkan ve baskısı tükenen kitabı okumak isteyenler yazara, figen.karaaslan@yahoo.com adresinden ulaşıp, imzalı olarak satın alabilir.


Figen Karaaslan Kimdir?

Figen Karaaslan, İstanbul’da doğdu ve İzmir’de büyüdü.

Mersin Üniversitesi Seyahat İşletmeciliği, Yakındoğu Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık mezunu olan yazar, reklam-metin yazarlığı ve editörlük yaptı.

Türkiye’nin ilk dijital dergisi olan İndigo Dergisi’nde yazılar yazan ve derginin yayın kurulunda görev alan Figen Karaaslan, bu süre içinde Psikoloji ve Yaşam Koçluğu eğitimleri aldı.

Aynı zamanda Seyyahça isimli gezi blog sayfasının da kurucusu ve marka yöneticisi olan ‘Gezgin Yazar’ seyahat etmeyi, insanı içsel yolculuklara taşıdığını düşündüğü için seviyor. Bu sebeple de, fırsat buldukça bir seyyah gibi yolculuk yapıyor. Yaşamın paylaşıldıkça zenginleştiğine inandığı için de; gördüklerini ve yaşadıklarını Seyyahça’da yazarak, paylaşıyor.

Yazar kurumsal alanda çalışma hayatına devam ederken, bir yandan da yazmaya devam ediyor.