Büyülü Deniz – Serpil Tuncer – Öykü Kitabı
Read Time:1 Minute, 1 Second

Büyülü Deniz – Serpil Tuncer – Öykü Kitabı

0 0

“Büyülü Deniz” Serpil TUNCER’in çeşitli edebiyat dergilerinde paylaştığı kısa öykülerini kaleme aldığı bir öykü kitabı.

Zinde Yayınları’ndan çıkan ve 160 sayfadan oluşan kitapta günümüz insanının hayatından kesitler yer almakta. Günümüz insanın çok yoğun yaşadığını ve uzun romanlar okuyamayacak kadar meşgul olduğunu söyleyen Serpil TUNCER gelecek yılların edebiyatını öykülerin şekillendireceğini söylemesi de hayli ilginç.

Daha evvel “Mor Sokak Sakinleri” ve “Ekinoks Günleri” adında iki öykü kitabı daha yayınlayan Serpil TUNCER günümüz öykücülerinin ancak edebiyat dergilerinde yer alabildiklerini bu tarz dergilerin şimdilik öncü olduğunu belirtiyor.

 

mor_sokak_sakinleri_kitap_serpil_tuncerekinok_gunleri_kitap_serpil_tuncer

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Yazar Serpil TUNCER’in kısa özgeçmişini aşağıda okuyabilirsiniz.

1972 İstanbul doğumlu olan yazar ilk, orta ve lise öğrenimini İstanbul’da tamamlamış olup, daha sonra Karadeniz Teknik Üniversitesi Rize Meslek Yüksekokulu İşletme Bölümünden mezun olmuştur.

Arel Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Medya ve Kültürel Araştırmalar Bölümünden “Neoliberal Bağlamda AKP İktidarının Kadın İstihdam Politikasının Medyaya Yansıması“ başlıklı tezi ile yüksek lisansını tamamlamıştır.

Yazarın “Erik Ağacı “isimli şiir kitabı ile “Ekinoks Günleri” ve “Mor Sokak Sakinleri” isimli öykü kitapları bulunmaktadır. Yüksek lisans çalışması da “AKP’nin Neoliberal Politikaları Bağlamında Kadın İstihdam Politikası” başlığı altında kitap olarak yayınlanmıştır. Kendi çabalarıyla kurduğu Erik Ağacı Öykü Sitesi’nin editörlüğünü üstlenen yazar evli ve iki çocukludur.

 

 

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
Lütfen Paylaş:

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Previous post Gizemli Ev – Edgar Wallece – Makale – Çiğdem Ersoy
Next post Türk Edebiyatında Bir Dövüş Kulübü ya da Kürk Mantolu Madonna – Makale