Gezginname – Bir Farkındalık Yolculuğu – Çimen Erengezgin
Read Time:1 Minute, 27 Second

Gezginname – Bir Farkındalık Yolculuğu – Çimen Erengezgin

0 0

Sen de kendi farkındalık yolculuğuna hazır mısın? Çünkü bu kitap, seni sana senin pusulanla yaklaştıracak. Kaybedilmiş değerleri tekrar hatırlatarak, hayata geçirilmesine ışık tutacak. Hiçbirimiz doğduğumuz günkü saflıkta kalmayız. Büyüdükçe kalbimizin sesi, aklımızın sesine yenik düşer. Kendimizi dünyanın maddi girdabına kaptırırız. Zamanla girdabın içinden çıkma isteğiyle “Ben kimim?” sorusunu sormaya ve içimizdeki o saf çocuğun fısıltısını tekrar duymaya ihtiyaç hissederiz. Sen de kim olduğunu merak etmeye başladıysan ya da farklı bir bakış açısı arıyorsan, bu kitap o soruya, çocuksu saflığın ışığında cevap aradığın için yazıldı. İçindeki güzelliğe pusula olsun diye…

Şeftali Ağacı lafı hiç dolandırmadı, hemen sorusunu sordu: “Bu dünyaya hepimizin bir geliş nedeni olmalı değil mi?” “Benim geliş nedenim ne olabilir acaba?

Serçe “Hepimiz zaman zaman bu soruyu kendimize sorarız. Ancak bazılarımız cevabını bulabilir. Evet, dünyaya gelişimizin bir amacı vardır ve her birimizin nedeni farklıdır. Ayrıca tüm canlıların bir de ortak nedeni vardır,” dedi.

Nasıl yani, hem hepimizin dünyaya geliş nedeni aynı, hem de farklı mı?” diye sordu Şeftali Ağacı.
Benim geliş nedenimi de biliyor musun?
Bunu ancak sen bulabilirsin. Senden başka kimse bilemez,” dedi Serçe.


Farklı bir kişisel gelişim kitabı; Gezginname. Bir farkındalık yolculuğunu anlatıyor. İyiliğin, dostluğun, sevginin, doğayla uyumlu yaşamanın ve umudun, farkındalık öyküleriyle anlatıldığı bir kitap. 

Kitap, 10 yaş üstü herkesin rahatlıkla okuyabileceği bir içeriğe sahip. Şeftali Ağacı, Yelkenli, Gezginname ve Lodosçu başlıklarıyla dört ayrı seriden oluşuyor. Her birinde kahramanlar, ayrı ayrı maceraların içinde, yaşama, insana, doğaya yönelik farkındalıklar yaşarken, okuyucuya da ince mesajlar veriyor.

Kitap, Yitik Ülke Yayınları’ndan çıktı. Tüm kitapçılardan ve internet sitelerinden temin edilebilir.


Yazar: Çimen Erengezgin

Sayfa Sayısı: 200

Baskı Yılı: 2015

Dili: Türkçe

Yayınevi: Yitik Ülke Yayınları

Bumerang - Yazarkafe

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
Lütfen Paylaş:

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

One thought on “Gezginname – Bir Farkındalık Yolculuğu – Çimen Erengezgin

  1. Filiz Esen Uyar says:

    D&R dan satın alıp, poşeti ile Esenboğa Havalananında unuttuğum kitaptır kendisi 🙂 Oyda ayak üstü okuduğum kadarı ile çok beğenmiştim. İlk fırsatta yeniden temin edip okuyacağım. Yolu açık olsun, çok baskılar görsün, çok okunsun.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Previous post Orta Zekâlılar Cenneti – Zülfü Livaneli – Makale – Mustafa Yıldırım
Next post Popüler Kültür ve Tekrarlanan İmajlar – Burak Satar