Sanatta Maneviyat Üzerine – Wassily Kandinsky
Read Time:58 Second

Sanatta Maneviyat Üzerine – Wassily Kandinsky

0 0

Dünyaca Ünlü Ressam Wassily Kandinsky’nin “Sanatta Maneviyat Üzerine” Adlı Eseri Yayımlandı

Resim sanatının gelmiş geçmiş en büyük isimlerinden Wassily Kandinsky’nin sanat ve hayat üzerine derinlikli düşüncelerini bir araya getiren benzersiz bir kitap “Sanatta Maneviyat Üzerine”.

Gül Yıldız’ın özenli çevirisiyle Türkçeye kazandırılan kitap Yitik Ülke Yayınları’nca okurların beğenisine sunuldu. Modern sanatın gelişiminde büyük bir öneme sahip olan bu çalışma,  Wassily Kandinsky (1866–1944) tarafından kaleme alındı. Yayımlandığı 1910 yılından bu yana halen günümüzde de sanatta bir rehber niteliği taşıyan bu eser, hem sanatçılara hem de sanatseverlere yol gösteriyor.

Sanatı, geleneksel bağlarından koparıp özgürleştiren sanat hareketinin öncü kuramlarının yer aldığı bu yapıtta, resimdeki tinsel devrim olarak adlandırabileceğimiz, maddesel olandan uzaklaşıp soyuta yönelen dışavurumculuğun temelleri atılıyor. Kandinsky, bu kitabında, biçim ve rengin kendine özgü dilini ifşa ediyor. Kandinsky’nin “Sanatta Maneviyat Üzerine” adlı eseri, iyi okur için keyifli ve nitelikli bir okuma pratiği sunuyor.

Kandinsky’yi, sanatçının iç dünyasını; sanata, estetiğe, felsefeye, hatta insana ve sokağa bakış açısını merak eden herkes okumalı. Oldukça başarılı ve alanında çığır açan farklı bir eser. Kitaplığınızda bulunsun.


“Sanatta Maneviyat Üzerine”

Yazar: Wassily Kandinsky,
Yayıncı: Yitik Ülke Yayınları,
Tür: Sanat,
Çeviren: Gül Yıldız,
Sayfa Sayısı: 116 sf,
Fiyat: 26 TL

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
Lütfen Paylaş:

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Previous post Köpek Öyküleri – 33 Yazardan Derleme Öyküler
Next post İktisat Kantini – Caner Özdurak