Emine Supçin – Yazar – Makale Yazarı

emine_supcin

1966 yılında Beyağaç’ta doğdum. İlk ve orta öğrenimimi Frankfurt ve Beyağaç arasında bitirdim. Lisans ve yüksek lisan derecelerini Pamukkale Üniversitesi’nden aldım. Oxford Brookes Üniversitesi’nde İş İngilizcesi eğiminden sonra devlet ve özel okullarda İngilizce öğretmenliği yapmaya devam ettim. Hâlen kendime ait Küresel Dil Danışma Merkezinde, yabancı dil eğitimi danışmanlığı yapmaktayım.

Buraya kadar hayatın iskelet sisteminden söz etmiş oldum. Oysa ben hayatın en çok memeleri ve kalçaları ile ilgiliyim. Yaşam tutkusu ve üretkenlik kavramlarının sembolüdürler bende. Memelerine yapışıp corplatarak emmek, kalçalarından ağır doğum sancılarıyla yepyeni bakış açıları meydana getirmek benim işim.

Tabii yaşamdan söz ediyoruz. En afili ama aynı zamanda en yosma dansözden. Bir memesinden zehir akar, ötekinden panzehir. Üstelik öyle masallardaki gibi sağından şu akar, solundan bu diye bir netlik de yoktur. Değişir, yosmadır çünkü. Kıvırır haspam…

Kimileyin zehir zemberek, kimileyin bal şerbet akan memelerden beslenmenin sonucu 3 kitap geldi üretkenlik kaynağından. Hiç, Filozoflardan Seksi Şeyler ve Dokunulmamış Kadınlar. İlk ikisi mizahi felsefe, sonuncusu hayatın ta kendisi oldu.

Oydu buydu derken, yaşam denilen bu baştan çıkarıcı yosmanın barını terk edeceğim güne kadar yazmaya devam edeceğim kesin. Çünkü yazmazsam öfkeleniyorum…

Lütfen Paylaş: